Jak zacząć być doradcą podatkowym?

Praktycznie każda firma chce płacić jak najmniejsze podatki i dlatego też doradztwo podatkowe Poznań jest tak popularne. W związku z tym warto dowiedzieć się w jaki sposób można rozpocząć działalność w tym zawodzie. Wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne jakby się mogło wydawać.

Czym zajmuje się doradca podatkowy?
Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że doradca podatkowy to zawód zaufania publicznego i dlatego też, aby realizować doradztwo podatkowe Poznań trzeba zostać wpisanym na listę doradców podatkowych. Zakres zadań jakimi zajmuje się doradca podatkowy to między innymi udzielanie porad w zakresie obowiązków podatkowych, reprezentowaniem klientów przed sądami, sporządzanie zeznań i deklaracji podatkowych oraz wiele innych usług. Doradca podatkowy może zajmować wykonywaniem wielu innych czynności opisanych w ustawie o doradztwie podatkowym. Zakres możliwości dobrego doradcy podatkowego jest bardzo szeroki.

Jak zostać doradcą podatkowym?
Jakie wymagania należy zostać doradcą podatkowym? Zawód ten posiada pewne regulacje, jednak większość osób może się spokojnie starać o to stanowisko. Osoba, która chce zostać doradcą podatkowym musi posiadać pełnię prac publicznych, niezachwianą opinię oraz zachowywać się w należyty sposób. Dodatkowymi wymaganiami, które należy spełniać jest posiadanie wykształcenia wyższego oraz 6 miesięcznej praktyki w wymiarze 8 godzin tygodniowo. Następną kwestią jest konieczność wpisania się na listę doradców podatkowych maksymalnie 3 lata od zdania egzaminu. Sam egzamin składa się z części pisemnej oraz ustnej. Sam egzamin wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy.

Wymagania pracodawców
Wbrew pozorom samo zostanie doradcą podatkowym to nie jedyna kwestia, która sprawia, że można realizować doradztwo podatkowe Poznań. Trzeba jeszcze znaleźć pracę w zawodzie. Niestety tak samo jak w przypadku innych zawodów pracodawcy preferują osoby z doświadczeniem, sporymi umiejętnościami oraz odpowiednim podejściem do klienta. Tylko w ten sposób wydajność takiego pracownika będzie odpowiednia. Dodatkowo także przydatna jest umiejętność pracy pod presją czasu oraz znajdowania odpowiednich przepisów i różnych regulacji prawnych. Oczywiście dla osób początkujących również jest znalezienia pracy za całkiem sensowne stawki. Trzeba tylko dysponować umiejętnościami.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *