Porady prawne w Poznaniu

Co wiemy o poradach prawnych?

Chyba nie ma takiej osoby, która choćby raz nie zastanawiała się czy nie będzie musiała wybrać się do prawnika. Najczęściej chyba decydujemy się na ten krok przy sprawach rozwodowych, ale czy tylko? Jeśli w rodzinie pojawi się spadek, to opcja porady prawnej też wchodzi w grę. Gdy nie otrzymamy wynagrodzenia za pracę, to pewnie też. Okazuje się, że takich sytuacji jest nie mało. Aby sprawy prawne załatwić tak jak należy wymaga to często spotkania  z radcą prawnym. Istnieje możliwość skorzystania z porady prawnej w wybranej Kancelarii Prawnej co wiąże się z kosztami i to może niektórych ograniczać. Kancelaria prawna może świadczyć usługi z szerokiego zakresu prawnego, ponieważ pracuje w niej zespół prawników. Każdy z nich zajmuje się osobnymi zagadnieniami z zakresu prawa. Kancelarię prawną może prowadzić jeden radca, dwóch. Jeśli Kancelaria Prawna jest duża, a nasza sprawa jest złożona        to lepiej załatwiać ją w dużej Kancelarii. Mała Kancelaria może zajmować się głównie prawem rodzinnym bądź cywilnym.

 Radca prawny Poznań.

W Poznaniu jest mnóstwo prawników w dużych i małych kancelariach. We wszystkich kancelariach w ofertach usług stałe miejsce zajmuje:

  • prawo cywilne
  • prawo rodzinne
  • prawo spadkowe
  • prawo administracyjne
  • prawo handlowe

    Oddzielnie w ofertach pojawiają się usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych. Kancelarie pracują od poniedziałku do piątku, ale w Poznaniu jest Kancelaria Prawna pracująca również w soboty.  W dużych Kancelariach Prawnych Poznania można trafić na prawo medyczne i farmaceutyczne, a także prawo budowlane i nieruchomości. Jedna z Kancelarii Prawnych jako jedyna obsługuje klientów w językach obcych: po angielsku, hiszpańsku, włosku. W małych Kancelariach Prawnych można trafić na  usługi z zakresu: sprawy z ZUS-em, rozwody separacje, alimenty, władza rodzicielska, odszkodowanie za błąd lekarski, zdarzenia medyczne, obsługa i zakładanie spółek, prawo pracy, prawo i postępowanie oraz wykroczenia. 

  Dodatkowe usługi radców prawnych w Poznaniu.

 W Poznaniu można uzyskać poradę prawną przez telefon, przesłać dokumentację na adres mail, omówić się na poradę prawną. Inne usługi prawne to: sporządzanie pism sądowych, przygotowywanie umów, statutów i regulaminów, reprezentowanie klienta w Sądach, prowadzenie spraw pracowniczych.

   Jeśli porada prawna w Kancelarii Adwokackiej jest zbyt dużym obciążeniem dla budżetu domowego to istnieje nieodpłatna pomoc prawna skierowana       do osób uprawnionych ustawowo. 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *