Radca prawny Poznań

Radca prawny to jeden z zawodów, który można wykonywać po studiach prawniczych i odbyciu odpowiedniej aplikacji. Obecnie ma on takie same kompetencje jak adwokat – może reprezentować klienta w procesach sądowych, ale zazwyczaj przedstawiciele tego fachu specjalizują się w indywidualnym doradztwie pracując np. dla konkretnych firm. Radca prawny, w odróżnieniu od adwokata może być zatrudniany przez przedsiębiorstwa umową na pracę. Obowiązują go wówczas normalne przepisy wynikającego z kodeksu pracy. Zajmuje się tam głównie formułowaniem umów zgodnie z wymogami prawniczej precyzji oraz doradzeniem zarządowi, jakie ruchy powinni podjąć, aby zgodnie z prawem zmaksymalizować zysk z prowadzonego biznesu. 

Jeżeli chodzi o zawody takie jak radca prawny Poznań może poszczycić się wielką konkurencją dobrze wykwalifikowanych prawników. Konkurencja na rynku spowodowała, że radcowie zaczęli obierać sobie bardzo wąskie specjalizacje, które mają przyczynić się do osiągnięcia w obranej dziedzinie największego możliwego kunsztu. Dobre wykształcenie poznańskich radców prawnych gwarantuje znajdujący się tam Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, który jako jedyny został odznaczony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego prestiżową kategorią A+ przyznawanym najbardziej rozwojowym jednostkom naukowym. Wysoka pozycja we wszystkich rankingach ogólnokrajowych nie bierze się z niczego, a renoma poznańskiej uczelni ma odzwierciedlenie w późniejszej praktyce. 

Wielość kancelarii radcowskich nie powoduje jednak, że rynek w Poznaniu jest zamknięty – miasto rozwija się z taką prędkością, że popyt na usługi prawnicze cały czas nie jest w pełni zaspokojony. Młodzi prawnicy mają szansę rozwijać się w pełni w stolicy Wielkopolski i realizować się zawodowo stopniowo idąc w górę na szczeblach kariery. Poznań jest obecnie siedzibą bardzo wielu przedsiębiorstw, którego do sprawnego działania potrzebują kompleksowej obsługi prawnej. Najważniejsze jest jednak, że stale powstają nowe firmy, a tendencja ta według wszelkich doniesień utrzymywać się ma jeszcze długie lata. Poznań jako jedno z najbardziej „zachodnich” miast w Polsce jest szansą dla inwestorów, a także łakomym kąskiem dla zagranicznych inwestorów. Bliskość Niemiec daje natomiast możliwość współpracy międzynarodowej – radcowie prawni zawsze więc znajdą dobrze płatną pracę. 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *